O autorze
zapiski filozofującego rowerzysty i miłośnika podkastów Bez ipoda nie da się filozofować

Melvyn Bragg - In Our Time

niedziela, 18 września 2011

Miałem dziś wieczór napisać o tym, jak można w Polsce odbierać prawdziwą telewizję brytyjską (a nie jej okrojoną wersję eksportową). Ale to musi zaczekać jeszcze dzień lub dwa, bo dziś ogłaszam równie ważną i wspaniałą nowinę.

Pełne archiwum audycji Melvyna Bragga „In Our Time” jest wreszcie dostępne w formie podkastów. Napiszę to jeszcze raz: Pełne archiwum audycji Melvyna Bragga „In Our time” jest wreszcie dostępne w formie podcastów. Po prostu parę lat czekałem, żeby móc to napisać.

Co to jest za audycja, o tym już kilka razy tu pisałem. Trójka naukowców dyscyplinowana przez prowadzącego dyskutuje nad jakimś problemem. I jest to naprawdę pierwsza liga uczonych. Obecne archiwum dzieli się na  pięć części:

Kultura

Filozofia

Religia

Nauka

Historia

Link do strony internetowej „In Our Time” wisi na tym blogu od dwóch lat.

 Kiedyś BBC dawało jeden podkast tygodniowo, potem go zdejmowało i zastępowało drugim. Potem nowe audycje były dostępne cały czas, a stare (z końca i początku naszego wieku) tylko w formie do odsłuchania na stronie internetowej, bez możliwości ściągana. Ale teraz są wszystkie. Ponad 500 audycji, których żeby wysłuchać bez żadnych przerw na jedzenie i spanie potrzebowalibyśmy około 400 godzin. Słuchać audycji Melvyna Bragga, to jak zapisać się na uniwersytet. Nawet jeszcze lepiej, bo nie ma uniwersytetu, na którym by wykładali wszyscy występujący w nim uczeni. A nie trzeba zdawać egzaminu ani płacić czesnego.

Tutaj mamy stronę, z której można ściągnąć każdą audycję

http://www.bbc.co.uk/radio4/features/in-our-time/podcasts/