O autorze
zapiski filozofującego rowerzysty i miłośnika podkastów Bez ipoda nie da się filozofować

uwagi techniczne

czwartek, 14 lipca 2011

Na pewno nie tak, jak ja się do tego zabrałem. Od lat słucham BBC na internecie. Więc gdy kupiłem sobie tableta, to od razu poszedłem na stronę www.bbc.co.uk i chciałem wcisnąć "Listen live". Zrobiłem to w firefoksie. I przeczytałem wiadomość "Your phone is not supported. Sorry, your phone does not support the BBC iPlayer. More phones will be supported in the future"

Ale okazuje się, że nie jest to prawdą, o czym donoszę przepisując już po raz kolejny tę notkę. Snułem tu już najdziwniejsze spekulacje, które ze wstydem kasuję. Podejrzewałem też BBC o bóg wie co. Ale problem był wyłącznie techniczny. Nigdy nie ćwiczyłem tak boleśnie popperowskiej metody poznania przez falsyfikację. Mój kolega z pracy, który zajmuje się u nas techniką, zarekomendował użycie przeglądarki Dolphin. I wszystko poszło jak z płatka. Konsola radiowa BBC otwiera się bez trudu i można słuchać wszystkich programów.

(Tablet to taki komputer bez klawiatury. Wygląda jak elektroniczna książka i rzeczywiście służy do czytania e-booków. Ale też można słuchać radia i robić to samo co na każdym komputerze)

Poza tym do słuchania radia są na tablecie specjalne aplikacje. Wszyscy chwalą TuneIn, gdzie jest ogromna ilość stacji radiowych. Właśnie mam przyjemność ją testować. Słuchałem już parę stacji, od Alaski do Australii.

Ale do moich celów, czyli słuchania BBC, aplikacja TuneIn nadaje się źle. Chodzi o to, że programy radiowe BBC bardzo długo łączą się z tą aplikacją. Wiele minut patrzy się w ekran czytając komunikat "ładowanie".

Na szczęście jest jeszcze aplikacja o nazwie Any Radio, która pozwala słuchać na tablecie BBC 3, 4 i 5 (radio 1 też). Może pozostałych też, tylko jeszcze nie znalazłem. Bardzo szybko łączy się z tymi kanałami, z którymi TuneIn łączy się wolno (przynajmniej na moim tablecie).

Teraz już można pojechać na wakacje z małym tablecikiem (dużo mniejszym niż applowski ipad) i wyobrażać sobie, że ma się w ręku radio tranzystorowe. Tak jak w dzieciństwie.

Ta strona była kilkakrotnie aktualizowana. To, co teraz jest, to wiedza w miarę pewna. Ale tak samo pisałem przy poprzedniej aktualizacji.

Niech życje Popper. W poznaniu nie ma zdań definitywnie prawdziwych, są tylko źle zlustrowane.

Z jednym chyba wyjątkiem. Jest prawdą na prawdziwszą, że na tabletach androida da się słuchać BBC. Alleluja!

Pozdrawiam

 

Tagi: bbc podkasty
10:57, markiz.witkowski , uwagi techniczne
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2